למידע נוסף על קידום העסק שלך, ניתן להשאיר פרטים כאן:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

"דרוש מנגנון פיצוי לעסקים על נזקי טבע"

"השיטפונות וההצפות בשבוע האחרון היו אירוע טראומטי לא רק בגלל האבידות בנפש. הנזקים הכלכליים שגרמו השיטפונות עלולים להביא עסקים רבים לקריסה, ולצערנו ראינו שלא תמיד חברות הביטוח נתנו מענה הולם ומהיר לנזקים. נדרשת היערכות מסודרת שתבטיח חזרה לחיים סדירים גם לחיי הכלכלה". כך אומרת לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון. 

במכתב לראש הממשלה ולשרי האוצר, הפנים והכלכלה מציע נשיא הלשכה, דוד קסטל, להקים מנגנון קבע שיפצה את העסקים הנפגעים, כפי שקיים מנגנון לפיצוי העסקים על נזקים בזמן לחימה.

בד בבד, מבקשת לשכת המסחר מהשרים לגבות משפטית החלטה של הרשויות המקומיות למתן הפחתה בארנונה לעסקים שניזוקו. 

סיוע לעסקים הנפגעים יועיל לא רק לעסקים שנפגעו אלא למשק כולו, אומר דוד קסטל במכתבו לשרים ומדגיש כי "העסקים בצפון הם הראשונים להיפגע בזמן לחימה, ועתה אנו עדים לפגיעה הנרחבת בשל נזקי טבע. מצב העסקים בפריפריה חמור יותר לעומת העסקים במרכז הארץ ולפגיעה נוספת של נזקי הטבע השלכות קשות יותר. אנו, בחיפה ובצפון ראינו את הנזקים שנגרמו לחברינו בנהריה ובמפרץ חיפה, אנו קוראים לקבוע מנגנון קבע לפיצוי העסקים הנפגעים גם עקב פגעי טבע. כמו באירועי לחימה, גם בנזקי הטבע נגרמים נזקים ישירים לעסק ולסחורה שניזוקה, ונזקים עקיפים של אבדן הכנסות ותשלום עבור ימי עבודה בימים שבהם העסק אינו עובד. העובדים המיומנים של מס רכוש כבר הוכיחו את יכולותיהם בשמאות נזקים ובקביעת פיצוי בהליכים מזורזים. מימון של המדינה לפיצוי העסקים, יאפשר להם להשתקם ולחזור לעבודה בלא צורך להמתין לסיום הדיונים מול חברות הביטוח".