ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים ללא התחייבות, ניתן להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

"הממשלה פועלת נגד המגזר העסקי"

"ממשלת ישראל מדברת על עידוד תחרות למגזר העסקי בישראל, אבל, בפועל, מבצעת מדיניות בלתי מאוזנת ובלתי שקולה המאיימת באופן ממשי על בסיס הקיום של 100 אלף עסקים קמעונאים ויצרנים, חצי מיליון מועסקים ו-2 מיליון איש שפרנסתם תלויה בעסקים אלה", כך האשימו בעלי עסקים בכנס מחאה שערך איגוד לשכות המסחר ב-11 ביולי למען עתיד המגזר הקמעונאי.

עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר  אמר כי: "במאבק להפחתת יוקר המחיה השרים נוטשים את אחד העקרונות היסודיים ביותר בשיטה הדמוקרטית- עקרון השוויון. אי אפשר באופן מלאכותי להעמיד מגזר עסקי גדול ולגיטימי המפרנס מאות אלפי משפחות במצב של נחיתות מול ספקים מחו"ל. איגוד לשכות המסחר אינו מתנגד להפחתת רגולציה ואין לנו שום התנגדות לביצוע של יבוא אישי. אולם, אנו לא מוכנים שתתפתח תפיסה של תחרות לא הוגנת ואי שוויון נעדר אחריות בין היבוא המסחרי לבין היבוא האישי, בדרך שתהרוס עסקים רבים". בהמשך דבריו ציין כי "הנושא הדחוף ביותר על סדר היום הוא 'צו היבוא האישי' שיוליד מערכת של יבוא מסחרי מקביל ופרוץ, ועל גב זאת עוד שלוש אפליות חמורות: אפליית המיסוי של המגזר הקמעונאי לעומת היבוא האישי; אפליה בדרישות תקינה וחוקיות היבוא בהגנה על בריאות ובטיחות הציבור; ואפליה בהתמודדות המגזר הקמעונאי מול עומס הרגולציה אדיר הממדים המוטל עליו, בהשוואה לצרכנים פרטיים".  

בין הדוברים בכנס ציין ג'קו גבאי, אני מעסיק 200 עובדים. בכל ענף האופנה מעסיקים למעלה מ-20 אלף עובדים, שיאבדו את פרנסתם בשל האפליה הקשה כנגד המגזר הקמעונאי".  

מאיר קלוגהפט, מנכ"ל חברת שחק נא צעצועים ויו"ר ענף הצעצועים ומוצרי תינוקות באיגוד לשכות המסחר: "אני לא נגד היבוא המקוון – אני נגד האפליה הקשה של יבואנים אישיים למול יבואנים מסורתיים. היבוא האישי לא כפוף לתקינה של מכון התקנים. מי דואג לבטיחות של ילדינו ביחס למוצרים שמגיעים מחו"ל?". אברי קציר, מנכ"ל ובעלים בייבי סטאר: "אנו מייבאים כסאות בטיחות ועגלות לישראל- שלא מיוצרים בישראל כלל. אם מורידים את המע"מ המחיר בישראל זהה או זול יותר לזה של אמזון. אם יפתרו את סוגיית המע"מ - תיפתר הבעיה מבחינתי".

יצוין עוד כי איגוד לשכות המסחר הגיש כבר לפני מספר חודשים עתירה לבג"צ נגד האפליה הקיימת, אשר פוטרת ממע"מ רכישות של ישראלים בחו"ל עד 75 דולר. תגובת המדינה לעתירה צריכה להתקבל בימים אלה (לאחר דחייה שביקשה המדינה).