ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים ללא התחייבות, ניתן להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

ח"כ יהודה גליק: ממשל אזורי יכול להיות הפתרון לחיזוק צפון הארץ

"מדינת ישראל אינה מתנהלת נכון. מצד אחד סמכויות ניהול בנושאים בעלי אופי אזורי מתרכזות בממשל המרכזי, ומאידך ישנו פיצול לא הגיוני בין ישובים סמוכים זה לזה, כשלכל אחד מהם מערכת חינוך נפרדת, מערכת תברואה משלו ודומה. שיטת ניהול זו גורמת לבזבוז משאבים ולהחמצת שירות נכון לאזרח". כך אמר ח"כ יהודה גליק (הליכוד), בביקור בלשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון.
ח"כ גליק יזם והקים את השדולה לקידום ממשל אזורי בישראל, מתוך הכרה כי השלטון המקומי אינו בעיה שיש לפתור, כפי שהשלטון המרכזי רואה אותו כיום, אלא יש לראות בו את הפתרון. נשיא לשכת המסחר, דוד קסטל, הדגיש כי קידום ממשל אזורי בישראל תואמים את יעדיה ופעילותה של לשכת המסחר, לשים את הפריפריה במרכז ולתת לה את הדרוש כדי לקדם את התושבים והכלכלה.
במפגש של ח"כ גליק עם חברי הנהלת לשכת המסחר עלו סוגיות המעסיקות את המגזר העסקי בצפון ובראשן: בעיות תעסוקה הגורמות לאוכלוסייה צעירה וחזקה לעזוב את הצפון לטובת מרכז הארץ. כפי שהשקיעה המדינה בתשתיות תחבורה בצפון, עליה להשקיע בהקלות מס, בעידוד עסקים ובהרחבת תקנים לרופאים ולמורים כדי לחזק את אוכלוסיית הצפון. "לא יתכן להשאיר את צפון הארץ בהליך מתמשך שבו הצעירים בורחים מהצפון כי אין בו די תעסוקה איכותית.
נושאים נוספים לקידום הצפון שעלו בשיחה: הקמת בורסה צפונית שתתמקד בהיי-טק, חיוניות הקמת שדה תעופה בצפון כמנוף לתעסוקה ולכלכלה, קידום עסקים קטנים ופיתוח קשרים עסקיים של חברות צפוניות בחו"ל.
ביקורו של ח"כ גליק מצטרף לשורת ביקורים של חברי כנסת בלשכה, שנועדו להתרשם מפעילות הלשכה ומתרומתה לכלכלת הצפון. ביקורים אלה מאפשרים לחברי הלשכה לשמוע ולהשמיע ולהעלות נושאים המשפיעים על כלכלת הצפון ועתידה.

דוד קסטל עם ח"כ יהודה גליק
חברי הנהלת לשכת המסחר עם ח"כ יהודה גליק