למידע נוסף על קידום העסק שלך, ניתן להשאיר פרטים כאן:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

יום עיון על תוכניות מיוחדות להתנהלות מול המכס

לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון ערכה יום עיון מיוחד להצגת תוכניות "AEO  - גורם כלכלי מאושר" ו"יבואן מאושר". התוכניות הוצגו ע"י נציגים בכירים של אגף המכס ומע"מ ברשות המסים.

תכנית "גורם כלכלי מאושר" מיועדת לחברות, העוסקות ביצוא או ביצוא וגם ביבוא, והיא כוללת היבטים של פישוט תהליכי סחר החוץ וגם היבטים של אבטחת שרשרת האספקה. תכנית "יבואן מאושר" כוללת רק היבטים של פישוט הליכי סחר. 

התכניות מתבססות על אמנות בינלאומיות לפישוט הליכי סחר, שעליהם חתומה מדינת ישראל, והן מקנות שורה של יתרונות בהתנהלות מול גופי המכס ביצוא וביבוא לחברות המשתתפות בהן.

כל מצטרף לתכנית מקבל איש קשר קבוע במכס, מבין 3 העוסקים בנושא, שאליו הוא פונה בכל עניין. הודגש כי מדובר בגורמי שירות ולא בגורמי אכיפה של המכס, שמטרתם לסייע בפתרון בעיות שונות בתהליכי היבוא והיצוא.

עד כה הצטרפו 580 יבואנים לתכנית "יבואן מאושר" ולתכנית גורם כלכלי מאושר הצטרפו 160 יצואנים, 56 סוכני מכס, 67 משלחים בינלאומיים, 13 מחסנים רשויים וחופשיים ו-2 נמלים.

ביום העיון, שהתקיים בלשכה, הרצו מר אבירם אברמוביץ, מנהל תחום בכיר במכס, אמיר קרון, מנהל תכנית AEO  במכס וקרן נקאש, ממונה על תכנית גורם כלכלי מאושר.