למידע נוסף על קידום העסק שלך, ניתן להשאיר פרטים כאן:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

ישראל תחתום על הסכם סחר עם דרום קוריאה

12 במאי 2021

ישראל תחתום על הסכם סחר עם דרום קוריאה הצפוי להפחית מכסים על יבוא ויצוא של מוצרים

השבוע תחתום ישראל על הסכם סחר עם דרום קוריאה. דרום קוריאה היא הכלכלה ה-11 בגודלה בעולם, והמדינה הראשונה באסיה עמה נחתם הסכם סחר חופשי. ייצוא הסחורות והשירותים מישראל לדרום קוריאה בשנת 2020 עמד על כ-890 מיליון דולר. היקף היבוא הסחורות והשירותים מדרום קוריאה באותה שנה עמד על למעלה מ-1.5 מיליארד דולר. הסכם הסחר החופשי צפוי להגדיל את היקף הסחר בין המדינות אף יותר וכן לעודד סחר בתחומים חדשים.


עם כניסתו של ההסכם לתוקף (המועד אינו ידוע עדיין) עתידות לחול הפחתות מכסים הדדיות על מרבית המוצרים, המיובאים והמיוצאים, לצד שיפור והקלה בסחר במגוון תחומים נוספים כגון שירותים, השקעות, ותקינה. בנוסף ייחתם גם הסכם לחידוש והכפלת קרן המו"פ KORIL-RDF, התומכת במחקר ופיתוח חדשני שנעשה בשיתוף פעולה בין חברות מסחריות מישראל וקוריאה.

 

 

כניסתו של ההסכם לתוקף תיטיב עם בעלי העסקים באופן הבא:

  • פטור ממכס ל-95% מהייצוא הישראלי לקוריאה.
  • עידוד השקעות של חברות קוריאניות בישראל וחברות ישראליות בקוריאה באמצעות פרק קידום והגנה על השקעות.
  • קידום תחום הסחר בשירותים בין המדינות על ידי הבטחת וודאות רגולטורית וכן מתן הגנה ספציפית על תחומים כגון סחר אלקטרוני, טלקום ותנועת עובדים.
  • עידוד שת"פ טכנולוגי בין המדינות תוך כדי שמירה על זכויות קנין רוחני.

 

הסכם סחר חופשי (FTA) הוא הסכם בינלאומי הפועל בהתאם לחוק הבינלאומי שמטרתו להקים אזור סחר חופשי בין המדינות המשתפות פעולה בהסכם. ההסכם, בדרך כלל, מצמצם מכסים והגבלות כלכליות על מנת לעודד סחר בינלאומי. הסכמים כאלה לרוב "כוללים סעיפים על הקלות בסחר וקביעת כללים בתחומים כמו השקעות, קניין רוחני, רכש ממשלתי, סטנדרטים טכניים ונושאים סניטריים ופיטוסניטריים.

ההסכם מבטל או מפחית משמעותית את גובה המכס על סחורות ישראליות, המיוצאות לשווקי יעד ובכך מאפשר לחברות לייצא בתנאים נוחים יותר ולהיות תחרותיות יותר בשוק היעד.