למידע נוסף על קידום העסק שלך, ניתן להשאיר פרטים כאן:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

כניסת אנשי עסקים זרים מחו"ל לפגישות עסקיות בישראל

עדכון מיום 1.9.2021:

בבדיקה, שקיים משרד הכלכלה מול משרד הבריאות, הוחלט כי במסגרת המאמצים להוריד את שיעור הנדבקים בישראל, בחינת מתן פטור מבידוד עבור אנשי עסקים זרים, שמגיעים ממדינה כתומה והינם מחוסנים בפעם השלישית / שטרם עברו 5 חודשים מרגע קבלת מנת החיסון השנייה שלהם, תידחה לאחר החגים.

לכן, כרגע פני הדברים הנם:

מדינות אדומות- בסיכון מירבי
הגעת איש עסקים זרים מחוסן / מחלים ממדינה אדומה= בלתי אפשרית.
מדינות בסיכון
אנשי עסקים זרים מחוסנים / מחלימים המגיעים ממדינות בסיכון (=מדינות כתומות)- גם אם הם מחוסנים או מחלימים, יוכלו להיכנס לארץ, אך יחויבו בבידוד מלא. יש להיכנס לבידוד עד לקבלת תוצאה חיובית של הבדיקה הסרולוגית (בדרך כלל 24-48 שעות). אם תוצאת הבדיקה הסרולוגית שלילית, משך הבידוד הינו 7 ימים. 

מדינות צהובות - בסיכון נמוך
אנשי עסקים זרים מחוסנים / מחלימים מחוייבים בחובת בידוד עד לקבלת תשובה שלילית או 24 שעות, לפי המוקדם (לא מחוסנים חייבים בבידוד מלא). 

סיווג המדינות לקטגוריות השונות ייבחן מעת לעת, בהתאם לנתוני התחלואה, ורשימה עדכנית תפורסם בהתאם. 

*יש לעקוב אחר הסטטוס של המדינות השונות מהם מגיעים אנשי העסקים הזרים (סיכון מירבי- לא ניתן להיכנס לארץ/ סיכון המחייבת בידוד מלא עם ההגעה) מבחינת הגבלות ובידודים באתר משרד הבריאות במנוע החיפוש הבא

משרד הבריאות מבהיר כי כלל השוהים על כלי הטיס הנכנס לישראל או יוצא ממנה, נדרשים בעטיית מסיכה. בנוסף, נוסעים הנכנסים לארץ, ומחויבים בבידוד, נדרשים לעטות מסיכה גם לאורך שהותם בטרמינל לאחר יציאתם מכלי הטיס.

 

בהתאם להנחיות קורונה העדכניות אנשי עסקים זרים המבקשים לבקר בישראל נדרשים להגשת בקשה לכניסה לישראל לטובת פגישת עסקים באתר משרד הכלכלה.

הבקשה לאישור כניסה מורכבת משתי בקשות נפרדות: האחת מוגשת על-ידי איש העסקים הזר, והשנייה מוגשת על-ידי החברה הישראלית המארחת.

הבקשה של איש העסקים הזר כוללת, בעיקר, פרטים אישיים ואת תוכנית הביקור. יצוין כי על איש העסקים להחזיק בתעודת מתחסן תקפה או בתעודת מחלים רשמית כתנאי סף להליך זה.

הבקשה של החברה המארחת מורכבת יותר, במסגרתה, על החברה להסביר: (1) מהי דחיפות הביקור? (2) מדוע מטרת הביקור אינה יכולה להתממש באמצעות תקשורת מרחוק? (3) מהי המשמעות המסחרית של הביקור בחברה המארחת? (4) מהי התרומה של הביקור למשק הישראלי? 

שימו לב! על מטרת הביקור להיות לצורך כלכלי-עסקי דחוף, שיש בו תועלת משקית משמעותית, החורגת מעבר לאינטרסים של מגיש/ת הבקשה הישראלי/ת.

 

שתי הבקשות מוגשות באופן מקוון למשרד הכלכלה והתעשייה, ואם תימצא סיבה מוצדקת לאישור הביקור, אז הבקשה תועבר לרשות האוכלוסין וההגירה עם המלצה לאשרה. הרשות בדרך כלל פועלת בהתאם להמלצת המשרד.

לטופס המלא- לחצו כאן 

הקישור הזה כולל פירוט כיצד יש להגיש את הבקשה + מתי צריך להגיש את הבקשה + מה קורה לאחר הגשת הבקשה + כיצד להגיש בקשה לעיון חוזר על בקשה שנדחתה + מה קורה לאחר קבלת האישור.

 

אישור הכניסה בדרך כלל תקף ל-45 יום מתאריך ההנפקה, לכניסה בודדת לישראל. האישור יוצג על-ידי איש העסקים טרם העלייה למטוס לישראל. כמו כן, ישנם תנאים נוספים לכניסה לישראל, ביניהם:
• תוצאת בדיקת PCR  שלילית לנגיף קורונה שבוצעה עד 72 שעות טרם היציאה ממדינת המוצא ובכפוף לביצוע בדיקה נוספת עם ההגעה לישראל. על איש העסקים להציג את תוצאת הבדיקה טרם העלייה למטוס.
• מילוי הצהרת בריאות מקוונת. לטופס המלא לחצו כאן

 

בהגעה לישראל:
כניסה למדינה מותנית במילוי הדרישות הבאות:

(1) הצגת תעודת מתחסן תקפה או תעודת מחלים רשמית.

(2) הצגת פוליסת ביטוח בריאות, המכסה טיפול בנגיף קורונה בעת המעבר בביקורת דרכונים.

בנוסף, על הנוסעים לבצע בדיקה סרולוגית בהקדם האפשרי לאחר כניסתם לארץ, באחד מהמוסדות הרפואיים הרשמיים המאושרים על-ידי משרד הבריאות.

*כאמור בתחילת המאמר, יש לעקוב אחר הסטטוס של המדינות השונות מהם מגיעים המומחים הזרים (סיכון גבוה- לא ניתן להיכנס לארץ/ אזהרה חמורה המחייבת בידוד מלא עם ההגעה) מבחינת הגבלות ובידודים באתר משרד הבריאות במנוע החיפוש הבא

משרד הבריאות מבהיר כי כלל השוהים על כלי הטיס הנכנס לישראל או יוצא ממנה, נדרשים בעטיית מסיכה. בנוסף, נוסעים הנכנסים לארץ, ומחויבים בבידוד, נדרשים לעטות מסיכה גם לאורך שהותם בטרמינל לאחר יציאתם מכלי הטיס.

  

חזרה של איש העסקים הזר למדינתו

צריך לקחת בחשבון שההתייחסות כאן היא לדרישות הישראליות, אין בכך כדי לתת מענה לאפשרויות הכניסה של ישראלים למדינות שונות וכל מדינה קובעת מדיניות שונה שגם משתנה מעת לעת. כך שמי שמעוניין לצאת מישראל צריך לבדוק פרטנית לפני כן, מה צפוי לו בכניסה לאותה מדינה.