למידע נוסף על קידום העסק שלך, ניתן להשאיר פרטים כאן:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

מגעים מתקדמים לטיסות ישירות בין ישראל לווייטנאם

 

כך עלה בביקורו של שגריר וייטנאם בישראל DO Minh Hung. בלשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון

השגריר הגיע בלוויית הקונסול לענייני מסחר בשגרירות וייטנאם Le Thai HOA .הביקור נועד לבדיקת אפשרויות לפיתוח קשרים עסקיים בין חברות בצפון הארץ לבין גורמים כלכליים בווייטנאם.

 

נשיא לשכת המסחר, דוד קסטל, הציג את החשיבות בהידוק הקשרים הכלכליים וצפה כי לנוכח הפוטנציאל הגדול של וייטנאם, יכולים קשרים אלה לשגשג.

 

כלכלת וייטנאם עברה בעשורים האחרונים מהפך. מכלכלה סגורה לכלכלת שוק משולבת גלובלית וסוציאליסטית. שיעור הצמיחה הכלכלית הממוצעת של וייטנאם ב-30 השנים האחרונות היא 5.5% והגיעה ב-2018 ל-7.1%.היקף ההשקעות הזרות הגיע בשנה האחרונה ל-14 מיליארד דולר. בווייטנאם כוח עבודה יעיל וזול, מדיניות ממשלתית מעודדת השקעות זרות וסביבה תומכת בקידום עסקים. היקף הסחר ביו ישראל לווייטנאם עמד בשנה האחרונה על 1.1 מיליארד דולר.

 

זהו ביקורו הרשמי הראשון בחיפה של שגריר וייטנאם, שנכנס לתפקידו בשנה האחרונה.  השגריר הדגיש את החשיבות הרבה שהוא רואה בהעמקת הקשרים הכלכליים. הוא הציע כמה ערוצים לשיתופי פעולה עם חברות בצפון כבר בשנה הקרובה: שולחנות עגולים שבהם יציגו אנשי השגרירות את האפשרויות לעסקים עם וייטנאם וישמעו את הצרכים בשוק הישראלי, חילופי משלחות סחר ועידוד ביקורים של אנשי עסקים בווייטנאם. חשיבות מיוחדת רואה השגריר בקידום התיירות לווייטנאם. לצורך זה מתקיימים מגעים מתקדמים לטיסות ישירות בין ישראל לווייטנאם.

במפגש עם השגריר והקונסול השתתפו גם חברים בלשכת המסחר שכבר העלו אפשרויות לשיתופי פעולה וליבוא חומרי גלם ייחודיים מווייטנאם.

 

ביקורו של השגריר הוא צעד נוסף בפיתוח הקשרים העסקיים עם וייטנאם. הקונסול לענייני מסחר בשגרירות ביקר לפני חודשים אחדים בלשכה. משלחת של אנשי עסקים שארגנה לשכת המסחר ביקרה בווייטנאם לפני 4 שנים.


מימין לשמאל: דוד פדר, דוד קסטל, דו מין האנג, יהושע לוי, שולי חסיד.