ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים ללא התחייבות, ניתן להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

לשכת המסחר חיפה הקימה מוסד לבוררות מוסכמת במגזר העסקי

לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון הקימה מוסד לבוררות במגזר העסקי. כב' השופט בדימוס פרופ' דן ביין משמש כנשיא כבוד של המוסד. נשיא לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון, דוד קסטל, מכהן כיו"ר מועצת המנהלים של המוסד לבוררות.

נשיא לשכת המסחר, דוד קסטל, אמר עם ההחלטה על הקמת המוסד לבוררות, כי לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון זיהתה את הצורך ליצור עבור המגזר העסקי בצפון מנגנון ליישוב סכסוכים, שיחסוך לעסקים זמן ומשאבים הכרוכים בדיונים ממושכים בבתי המשפט. לשם כך הקימה הלשכה לפני שנים אחדות מרכז לגישור עסקי, הפועל בהצלחה רבה, ועתה הוקם המוסד לבוררות, כחלק משירותי לשכת המסחר למגזר העסקי. בצפון הארץ אין כיום גוף העוסק בבוררות ליישוב חילוקי דעות בין חברות וגופים גדולים. "אנחנו  שמחים במיוחד על שיתוף הפעולה עם משרד עורכי הדין פרופ' ביין ושות'. כב' השופט בדימוס פרופ' דן ביין כיהן שנים רבות כסגן נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה ואחראי על בית המשפט לעניינים מינהליים. יש לו ניסיון רב בבוררויות והמוניטין שלו כמומחה למשפט כלכלי, מינהלי ופלילי הולכים לפניו בכל המגזר העסקי והמשפטי בארץ".

בוררות היא שיטה ליישוב סכסוכים חלופית לפנייה לבתי המשפט. בבוררות הצדדים למחלוקת מסכימים ליישב את המחלוקות ביניהם  בפני בורר מוסכם, שהוא צד שלישי אובייקטיבי, על מנת שיפסוק בסכסוך. להבדיל מגישור, שהוא תהליך משא ומתן, שבו יש לצדדים אוטונומיה להחליט עבור עצמם, בבוררות מכריע הבורר החיצוני. ניתן לערער על פסק הבורר רק אם הצדדים כללו מראש אפשרות ערעור בהסכם הבוררות. ההסכם יכול לקבוע שהערעור ישמע בפני בורר אחר בהרכב שעליו יסכימו הצדדים או בפני ביהמ"ש או אם נפלה בפסק הבורר טעות יסודית ביישום הדין. כפוף לאמור, הפסק ניתן לביטול רק על פי עילות מוגדרות, מצומצמות בהרבה מערעור על פסק דין רגיל של בתי המשפט. ובכך באה לכלל ביטוי תכלית מוסד הבוררות להביא את המחלוקת על פתרונה בהקדם, בלי להיגרר להתדיינויות ממושכות בפני ערכאות שונות.

מימין: עו"ד ליאורה ביין, דוד קסטל, פרופ' דן ביין ומנכ"ל לשכת המסחר רו"ח שמוליק וטנשטיין.