למידע נוסף על קידום העסק שלך, ניתן להשאיר פרטים כאן:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

נסיעות עסקים בתקופת הקורונה

משבר הקורונה פגע קשה בענף התעופה ובאפשרות לקיים נסיעות עסקים מסוגים שונים. אנו מבינים את חשיבות הנושא, נמצאים בקשר עם הגורמים הרלוונטיים ולהלן מספר עדכונים:

אנשי עסקים ישראלים:

ישראלים (לא רק אנשי עסקים) שחוזרים מ"מדינות ירוקות" פטורים החל מאתמול מחובת בידוד בכפוף למילוי הצהרה וקבלת אישור מהמערכת. רשימת המדינות הירוקות: אוסטריה, איטליה, אסטוניה, בולגריה, בריטניה, גיאורגיה, גרמניה, דנמרק, הונגריה, הונג קונג (סין), יוון, ירדן, לטביה, ליטא, ניו-זילנד, סלובניה, פינלנד, קנדה, קפריסין, קרואטיה, רואנדה.
רשימת המדינות הירוקות תתעדכן כל שבועיים. כמו כן לבולגריה, קרואטיה, רואנדה ויוון מתאפשר גם לצאת במגבלות שפורטו - קישור לצו בריאות שפורסם ברשומות

  • כל הנוסעים יחויבו למלא הצהרת בריאות מקוונת, טרם כניסתם לטרמינל בישראל או עלייתם למטוס בחו"ל, באתר האינטרנט של משרד הבריאותקישור להצהרה
  • למידע והנחיות לטסים לישראל וממנה – לקישור לחצו כאן
  • לשאלות נוספות על תהליך הטיסה – לקישור לחצו כאן

    הנוסעים מתבקשים לעטות מסכה ולשמור על כללי הריחוק החברתי גם במדינות היעד.

צריך לקחת בחשבון שההתייחסות כאן היא לדרישות הישראליות, אין בכך כדי לתת מענה לאפשרויות הכניסה של ישראלים למדינות שונות וכל מדינה קובעת מדיניות שונה שגם משתנה מעת לעת. כך שמי שמעוניין לצאת מישראל צריך לבדוק פרטנית לפני כן, מה צפוי לו בכניסה לאותה מדינה.

אם יש צורך עסקי דחוף, ניתן להיעזר במחלקה הבינלאומית שלנו, שתנסה להסדיר לפני הטיסה אישור כניסה ללא בידוד לאותה המדינה מול הנציגות של אותה מדינה בישראל – לפניות בנושא זה ניתן לפנות לרונית שגב, המידענית העסקית של הלשכה ואחראית שירותי ייעוץ וקשרי חו"ל, בטל: 04-8302113 או במייל: ronit@haifachamber.org.il  

ביחס לאנשי עסקים ישראלים שחוזרים מ"ממדינות אדומות", כרגע אין פטור מחובת בידוד, ייתכן שבעתיד יוגדרו תנאים שיאפשרו הקלות שונות.

אנשי עסקים זרים:

מגיעים ממדינות ירוקות – יש תהליך מתקדם לגיבוש מתווה שיאפשר הגעה שלהם לישראל ללא בידוד בתנאים שיוגדרו. נעדכן כשיהיו פרטים נוספים.

מגיעים ממדינות אדומות – הנושא בבחינה של צוותים פנים ממשלתיים.

נבקש להזכיר שבכל הנוגע לכניסת מומחים זרים יש ערוץ פעולה שעובד כבר זמן לא קצר ובנוסף ומתאפשרות גם פגישות עסקים בנתב"ג. למידע מעודכן באתר הלשכה לחצו כאן.

כמו כן, להלן קישור למידע בנושא מדיניות הכניסה לישראל בתקופת הקורונה באתר רשות האוכלוסין שם מפרטים בין היתר מקרים שבהם תאושר באופן חריג ולאחר בחינה, כניסתם של זרים לישראל: לפרטים לחצו כאן.

גם אנשי עסקים זרים שמגיעים לישראל ונהנים מפטור או הקלות בחובת הבידוד צריכים לקחת בחשבון שייתכן שכשישובו לארצם יידרשו בבידוד בגלל שמגיעים ממדינה אדומה (ישראל).