ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים ללא התחייבות, ניתן להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

עוד לא עשית עסקים עם ליטא? – מעניין וכדאי

ליטא ממוצבת כיום כמדינה מועדפת לשיתופי פעולה עסקיים. בליטא אתה יכול להקים חברה תוך 3 ימים. מס החברות בה – 15% בלבד, המקום הרביעי הנמוך ביותר באיחוד האירופי. ליטא היא במקום ה-16 (מתוך 190 מדינות מדורגות) במידת הקלות לפתח עסקים. משלחת מיוחדת תגיע ללשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון ב-17 בינואר 2018, ותציג את הפוטנציאל העסקי של ליטא.

בין היתרונות של עסקים עם ליטא: היא במקום הראשון באיחוד האירופי בגידול בתוצר – משנת 2000. עלויות כוח האדם תחרותיות ביותר: שכר עבודה ממוצע של כ-750 יורו לחודש, ושכר מינימום של 350 יורו לחודש. ומדובר בכוח אדם איכותי מאד: 93% מכוח העבודה הם בעלי תואר אקדמי או הכשרה מקצועית רשמית. 80% מהאוכלוסייה הבוגרת דוברים אנגלית. ענף ההיי-טק צמח בליטא ב-82% בשבע השנים האחרונות. הגידול הצפוי בתוצר השנה – 2.9% ובשנת 2018 צפוי גידול בתוצר של 3.1%.

בראש המשלחת שתגיע ללשכת המסחר חיפה  יעמוד שגריר ליטא בישראל, אדמינס בגדונס, הקונסול המסחרי בשגרירות ומנכ"ל אזור הסחר החופשי של ליטא – KLAIPEDA.

אזור הסחר החופשי נמצא בצפון מזרח ליטא, והוא מהווה שער ליצוא לאירופה ולארצות סקנדינביה. באזור זה יש פטור מלא ממס על רווחים מייצור באזור עצמו ומס נמוך על רווח אחר. אזור הסחר החופשי זכה השנה באות יוקרתי על הישגיו. כיום מתמחה אזור הסחר החופשי בפלסטיקה, אלקטרוניקה, תעשיית הרכב , הפטרוכימיה והגז, והוא מתוכנן להתמחות בביו-פלסטיקה, קלינטק ואוטומציה.

מפגש ההיכרות עם הפוטנציאל העסקי של ליטא מאורגן בשיתוף עם שגרירות ליטא בישראל ועם לשכת המסחר ישראל – ליטא, ובהשתתפות חבר לשכת המסחר חיפה, דב קריסטל, המכהן כסגן יו"ר לשכת המסחר ישראל – ליטא.

לפרטים נוספים ולהרשמה למפגש עם המשלחת מליטא, נא פנו לרונית שגב, בטל' 04-8302113, או בדוא"ל: ronit@haifachamber.org.il

שגריר ליטא בישראל אדמינס בגדונס