למידע נוסף על קידום העסק שלך, ניתן להשאיר פרטים כאן:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

פותחים את השער לסחר חופשי דרך איחוד האמירויות

פותחים את השער לסחר חופשי דרך איחוד האמירויות: המשלחת העסקית הרשמית הראשונה של ישראל יצאה לדובאי

משלחת עסקית רשמית ראשונה של ראשי הארגונים העסקיים בישראל יצאה השבוע (8.11.20) לדובאי בהשתתפות נשיא איגוד לשכות המסחר, עו"ד אוריאל לין; נשיא לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון, דוד קסטל; נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות המעסיקים והעסקים, ד"ר רון תומר; יו"ר מכון היצוא, אדיב ברוך, המייצג את פיתוח קשרי הסחר מטעם מדינת ישראל; ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום אבו וילן.

הארגונים העסקיים מעריכים כי היקף הסחר בין המדינות יכול להגיע כבר בעתיד הקרוב למיליארדי דולרים מדי שנה ואף מעבר לכך, כשעיקר היצוא הישראלי לאמירויות צפוי להתמקד בטכנולוגיה הישראלית המתקדמת בתחומים כגון סייבר, ציוד רפואי, טכנולוגיה חקלאית, אנרגיה סולארית, התפלת מים, פרמצבטיקה ועוד.

לדברי נשיא איגוד לשכות המסחר עו"ד אוריאל לין: "הסכמי השלום עם איחוד האמירויות הינם בשורת שלום אמיתית שהשפעתה תעמיק ותתרחב. בצד הממד המדיני, חשוב מאוד גם הצד הכלכלי. הפוטנציאל הוא גדול ומרשים, ובהחלט יתרום לשדרוג אמיתי של כלכלת ישראל בראייה רחבה. לנו יש הרבה מה להציע להם, ולהם יש אינטרסים בפיתוחים המתקדמים של ישראל, כמו התפלת מים; ניהול יעיל של מערכות מים והשבחת מים; פיתוחה של אנרגיה סולרית המחליפה את השימוש בנפט גולמי ומוצריו; חקלאות מדבר מפותחת ועוד. בנוסף, בארצות המפרץ קיים ביקוש גדול למזון, כימיקלים, מוצרי פלסטיק, ציוד רפואי, שירותים רפואיים ובטחון פנים; כמו גם בשירותי תוכנה מחקר ופיתוח שלישראל יכולות מוכחות המוערכות בכלל העולם. כמובן שתהיה גם תנופת פעילות בכיוון הנגדי של יצוא מהאיחוד האמירויות אל ישראל במוצרי נפט, שירותי תיירות ועוד. גם בתחום ההשקעות ההדדיות המרחב פתוח - לאמירויות קרן השקעה של 1.3 מיליארד דולר, ויש להם עניין בהשקעה בטכנולוגיות המפותחות בישראל. נקווה מאוד שאפשרויות כלכליות אלה, מעבר להסכמי השלום, יולידו גם יחסי ידידות של אמת בין האוכלוסיות של שני העמים."


מטרת המשלחת להניח תשתית לפיתוח מואץ של שיתוף הפעולה בין המגזרים העסקיים של שתי המדינות ועם המוסדות המובילים בתחומי התעשייה, הסחר וההשקעות בדובאי. כמו כן, לקדם את פעילות סחר חופשי אל מדינות המפרץ, מזרח אפריקה ודרום אסיה באמצעות אזורי הסחר הייחודיים של איחוד האמירויות.


המשלחת יצאה לדובאי בהזמנת לשכת המסחר והתעשייה של דובאי, בראשות חאמד בואמים (H.E. Hamad Buamim), נשיא ומנכ"ל הלשכה, המשמש גם בתפקיד יו"ר ארגון ה WCF – World Chamber Federation.


במהלך ביקורם בדובאי, חברי המשלחת יפגשו עם ראשי המשק המקבילים באיחוד ויכירו את מרכזי הסחר המרכזיים בדובאי שיעמדו כעת לראשונה גם לרשות אנשי עסקים הישראלים, כגון אזורי הסחר החופשי של דובאי, מתחם אקספו 2020, נמל ג'בל עלי מהנמלים הגדולים בעולם, חברת DP WORLD ומרכז התערוכות והירידים של דובאי WTC.

לפרטים נוספים על פיתוח קשרי סחר באיחוד האמירויות הנכם מוזמנים לפנות לרונית שגב בלשכה, במייל ronit@haifachamber.org.il או בטל' 04-8302113.