ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים ללא התחייבות, ניתן להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

פריצת דרך בפיתוח קשרים עסקיים בין ערים בגרמניה לעסקים בחיפה ובצפון

חלו מגעים להקמת מסגרות מעשיות לשיתופי פעולה. על הפרק: פיתוח מיזמי חדשנות ופתרונות לשילוב המסחר המסורתי עם המסחר המקוון.

לראשונה נערך סיור עבודה של משלחת מטעם לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון בערים התאומות לחיפה בגרמניה, סיור שמטרתו פיתוח ויצירת קשרים ושיתופי פעולה כלכליים, למינוף העסקים בצפון. הביקור נערך בערים התאומות של חיפה בגרמניה: מנהיים, מיינץ, דיסלדורף, ארפורט וברמן. 

חברי המשלחת נפגשו  עם ראשי הערים, בכירי הפרלמנטים האזוריים ולראשונה נערכו פגישות עבודה עם ראשי לשכות המסחר ואנשי עסקים בערים אלה, כדי למצוא דרכים לשיתוף פעולה ולהידוק קשרים כלכליים עם חברות חיפאיות וצפוניות.

בראש המשלחת עמד דוד קסטל, נשיא לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון. במשלחת השתתפו עוד סגן נשיא הלשכה, אליאס מח'ול, חבר הנהלת הלשכה וליד עפיפי ועוזר הנשיא, משה צוריך.

בדיווח להנהלת הלשכה על מפגשי המשלחת אמר דוד קסטל: "מצאנו נכונות רבה לאתר דרכים כדי לפעול יחד לפיתוח כלכלי. פתחנו בסיור זה פתח נרחב ליצירת קשרים עסקיים. קשרי המסחר עם גרמניה יכולים להיות מנוף אדיר לעסקים בצפון. לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון כבר עוסקת במציאת הדרכים ליישם את הקשרים שיצרנו לטובת הקהילה העסקית בחיפה ובצפון"

במוקד המפגשים עמדו כמה מושאים מרכזיים:

  • בגרמניה רואים בישראל בכלל מדינת חדשנות, ובחיפה את עיר החדשנות, שאותה מובילים הטכניון ומדעניו, בהם זוכי פרסי נובל, פארקי התעשייה המתקדמת ויוזמות הסטארט-אפ. לחיפה ולאזור יכולות לפיתוח מוצרים טכנולוגיים חדשנים בתחומי ההיי-טק והטכנולוגיה הרפואית. יכולות ויוזמות אלה הן בסיס לשיתופי פעולה עם יכולות הייצור, השיווק והמכירה של חברות בגרמניה.
  • העולם העסקי כולו מתמודד עם ההליכים צוברי התאוצה של מכירות מקוונות. המכירות ברשת פוגעות במערכת המכירה הקמעונאית המסורתית. זהו תהליך שאינו בר עצירה ובשיחות המשותפות עלו רעיונות לשיתופי פעולה כדי לשלב את המכירה המקוונת במערכות השיווק המסורתי.
  • במפגשים עם הגורמים הכלכליים והפוליטיים עלו האפשרויות הכלכליות שמציעה החברה הערבית בצפון: ישנן היום חברות צעירות שקמו על בסיס פיתוחים טכנולוגיים חדשניים. יזמים אלה מחפשים שיתופי פעולה עם גורמים עסקיים בינ"ל.

לשכות התעשיה עמן נפגשה המשלחת כוללות עשרות אלפי חברים, מכל תחומי המסחר התעשייה, והן גורם משפיע מתוקף מעמדן החוקי על הליכים והחלטות כלכליות. העיר על כך דוד קסטל כי "הגיע הזמן שישראל תאמץ מודל זה של התייחסות ללשכת מסחר, כגורם מאגד ומייצג את העסקים, שהם עמוד התווך של הכלכלה".

במסגרת השיחות האישיות במהלך הביקור פנה דוד קסטל לראשי הערים וקרא להם לנקוט צעדים מעשיים לבלימת הפעילות של BDS  בערי גרמניה. הוא הדגיש  בפני ראשי הערים את החומרה שבפעילות הארגון, בדה-לגיטימציה לישראל, בגישה שנודף ממנה ריח חריף של אנטישמיות ובכוונה המכלילה להזיק למדינת ישראל ולכלכלתה. הוא הביא לדוגמא פעולות שנוקטת עיריית פרנקפורט לבלימת פעילותו ההרסנית של הארגון. והציע כי בערים שטרם נקטו צעדים בנושא, יאומץ מודל זה.  

ישיבה משותפת בלשכת המסחר של ארפורט          
דוד קסטל עם מרטין גונתנר שר הכלכלה והנמלים של ברמן  

   

חברי המשלחת בדיסלדורף