למידע נוסף על קידום העסק שלך, ניתן להשאיר פרטים כאן:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

האם שווי הטבה בגין גיבוש לעובדים חייב בביטוח לאומי?

מאת שמואל (סמי) מזון

האם שווי הטבה בגין גיבוש לעובדים חייב בביטוח לאומי?

 

המשאב החשוב ביותר לארגון, אלה עובדיו. מחקרים רבים הוכיחו כי עובדים מרוצים מסביבת העבודה מפתחים מחויבות חזקה יותר למקום העבודה ותורמים לתוצאות עסקיות טובות יותר. את שביעות הרצון של העובדים משיגים לא רק באמצעות שכר והטבות. אירועים חברתיים, כמו ימי גיבוש, תורמים לאווירה הטובה והמשתפת. חברות רבות מארגנות לעובדיהן ימי גיבוש ופעילות חוץ-מפעלית למטרה זו.

אולם האם יום גיבוש כזה הוא בגדר טובת הנאה לעובד, או תועלת למעסיק? או, בהיבט המיסוי, האם שווי ימי הגיבוש חייב במס?

בשאלה זו דן פסק דין של בית הדין האזורי לעבודה מס' 12 – 07 – 30052, בפני כבוד השופט שמואל טננבוים, סגן נשיא' בתביעה של דן נשון טראפיק בע"מ, נגד המוסד לביטוח לאומי.

מהות התביעה:

  • מדי שנה מארגנת התובעת אירוע גיבוש לעובדיה, ללא בני משפחתם.
  • אירוע זה כולל לינה וארוחת ערב באחד מבתי המלון בארץ
  • כמו כן מארגנת התובעת "אירוע חברה" המיועד לעובדים בלבד
  • בגין אירועים אלה, התובעת לא זקפה שווי לעובדיה במשכורתם.
  • המוסד לביטוח לאומי ראה באירועים אלה טובת הנאה לעובד והחליט לחייב את התובעת בתשלום ביטוח לאומי.
  • התובעת ערערה על טענה זו.

כבוד השופט טננבוים קיבל את הערעור וקבע, בין השאר,  בפסיקתו:

"עובדות המקרה הובילו למסקנה כי התובעת כמעבידה היא הנהנית העיקרית מאירועי הגיבו,  שכן צומחת לה תועלת כלכלית מגיבוש העובדים וודאי כזו העולה באופן ניכר על הנאת העובדים מאותם אירועים.

לפיכך מצאנו כי דין התביעה להתקבל. אין מקום לחייב את התובעת בדמי ביטוח לאומי בגין אותם אירועי גיבוש ואין לכלול את הוצאות אירועי הגיבוש בסכומים המהווים בסיס לחישוב דמי הביטוח שעל התובעת לשלם עבור עובדיה". 

בעקבות פסק דין זה הוציאה הגב' מירי סביון, המשנה למנהל רשות המיסים, בתאריך 09/04/2018 חוזר מקצועי המסדיר את ההכרה בהוצאות וזקיפת שווי ההטבה לעובד באירועי גיבוש על-ידי המעסיק.

עיקרי ההנחייה מפרטים את התנאים שיש לקיים כדי לראות באירוע ככזה שבו טובת המעביד גוברת על טובת העובד ולא תקום חובת זקיפת שווי לעובדים:

  • צרכי העבודה מַצדיקים עריכת אירוע גיבוש לעובדים. כגון: מקומות עבודה בעלי מספר רב של עובדים, נדרשת עבודת צוות וכו'.
  • ההחלטה על קיום האירוע היא של המעסיק והעובדים הרלבנטיים מוזמנים לאירוע;
  • ימי הגיבוש נחשבים ימי עבודה ומשולם שכר מלא בגינם.
  • העובדים לא זכאים לצרף בת/בן זוג לאירוע הגיבוש או לחֵלק ממנו (לרבות כל "קרוב" כהגדרתו בסעיף 76(ד) לפקודה).
  • פעילות הגיבוש נערכת רק במהלך שבוע העבודה (אם חֵלק מהפעילות נערכת בסוף שבוע ו/או במהלך חופשות, יש לזקוֹף שווי מלא על כל הפעילות);
  • לו"ז הפעילות נקבע או מאושר על-ידי המעסיק.
  • הפעילות נערכת בישראל.
  • מטרת הפעילות הינה לצורך שיפור העבודה והממשקים בין העובדים. כמו כן, הפעילות חייבת לכלול הרצאה מקצועית או פעילות העשרה.
  • על המעסיק לשמור מסמכים לקיום הכְּללים האמורים;
  • על העלויות שבהן עמד המעסיק להיות סבירוֹת ביחס לפעילות .
  • עלויות סבירות נכון להיום – 400 ש"ח לפעילות של יום שלם ללא לינה או 700 ש"ח ליום לפעילות הכוללת לינה - הינן עלויות סבירות.

מי שלא עמד בקריטריונים הנ"ל עליו לזקוף שווי הטבה מחד ולשלם ביטוח לאומי כזקיפת שווי מאידך.

לקישור לחוזר המשנה למנהל רשות המסים לחץ כאן

הנתונים המפורסמים מובאים באופן כללי, תמציתי ולתשומת לב בלבד

 
קראת זה עתה "טיפ" עסקי - כחבר הלשכה הנך מוזמן לממש את זכותך לפגישה אישית, ללא עלות וללא התחייבות, עם הכותב, יועץ הלשכה.
לתיאום הפגישה אנא השאר פרטיך כאן: https://lp.vp4.me/edhi  

 

שמואל (סמי) מזון

מנכ"ל "מזון שמואל יועצי מס" הוא חבר לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון. טלפון 04-8660044 sami@mta.co.il