ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים ללא התחייבות, ניתן להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

"תנו תמריצים להקמת בורסה צפונית"

נשיא לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון, דוד קסטל, קורא לממשלה לתת תמריצים והטבות מס להשקעות ומיסוי מופחת על רווחי הון שיעודדו משקיעים להקים בורסה צפונית. "בורסה בצפון תהווה מוקד כלכלי חיוני לצפון הארץ. לנוכח מצבה המקרטע של הבורסה בתל אביב, וההשקעות הממשלתיות של 15 מיליארד ש"ח המתוכננות בצפון, יש לבורסה צפונית היתכנות להצלחה ולהנעת המגזר העסקי בצפון".

דוד קסטל אמר את הדברים במהלך האסיפה הכללית של חברי לשכת המסחר. הוא הדגיש את הצורך בפיתוח מוקדי תעסוקה איכותית לצפון. "נחשפנו לנתונים לפיהם תושבי הצפון לא רק מרוויחים פחות וצורכים פחות, הם גם מקבלים שירותי בריאות וחינוך גרועים יותר ותוחלת החיים שלהם קצרה יותר בהשוואה למרכז הארץ. הנוסחה היא פשוטה: כל עסק  ופרויקט כלכלי חדש פירושו יותר תעסוקה, יותר הכנסות, יותר צריכה ופעילות כלכלית ואלה מביאים לגידול בהשקעות בחינוך ובבריאות. כל עסק חדש משמעותו יותר מורים, יותר כיתות לימוד, יותר רופאים ויותר מיטות בבתי חולים. ככל שתהיה תעסוקה בהיקף רחב יותר, יתקצרו גם ההמתנות לטיפולים רפואיים ופשוט נחיה יותר".

נשיא לשכת המסחר סקר את הפעילות שעושה הנהלת הלשכה בקרב מקבלי ההחלטות, שרים, חברי כנסת ומנכ"לים, כדי לקדם את כלכלת הצפון ולהבטיח שהעסקים בפריפריה יזכו לרוח הגבית שהם ראויים לה.

"גם לגבי תוכנית ההשקעות של 15 מיליארד ₪ - אני מחכה למימוש בשטח. לא מספרים אלא מעשים. לדוגמה - כשנראה סוף סוף שדה תעופה בינלאומי בצפון, החלטת ממשלה בת 22 שנים, נראה גם אלפי מקומות עבודה נוספים, תנופת פיתוח לתיירות, וגם נשחרר את העומס המאיים לסתום את נתב"ג".