למידע נוסף על קידום העסק שלך, ניתן להשאיר פרטים כאן:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

חדשות ואירועים > התנגדות ליוזמה להגביל פרסום מחירי מבצע

21/09/2022

הרשות להגנת הצרכן הגישה תזכיר חוק המבקש להתערב בשיקולים הכלכליים של בעלי עסקים שברצונם לצאת במבצעים לציבור הרחב. הרשות יוזמת להגן בחקיקה את הדרישה מבעלי עסקים לקבוע כי מחיר הייחוס למחיר המבצע, יהיה המחיר הנמוך ביותר של מכירה רגילה, במהלך 3 חודשים שקדמו למבצע החדש.

ההצעה של הרשות להגנת הצרכן ממחזרת הצעה ישנה שנידונה בעבר כמה פעמים ונדחתה שוב ושוב. בזמן שממשלת ישראל נאבקת להפחתת הנטל הרגולטורי על מנת להפחית מיוקר המחייה, באה הצעה זו של הרשות ודורשת להעסיק את המחוקק והמגזר העסקי בתוספת רגולציה מיותרת שתביא לתוצאה הפוכה – סרבול וקושי שיגרום לכך שעסקים יעדיפו להימנע מהורדת מחירים באמצעות מבצעים כדי לא להסתבך במעשה לא חוקי.   

 לגופה של הצעה, המשמעות של ביצוע בחינה עבור כל סניף בנפרד, או ציפייה מבעל עסק יחיד של חנות קטנה, לערוך רישומים מדויקים חצי שנתיים של כל מוצר עבורו יצא במבצע, מה היה מחירו הרגיל, לכמה זמן היו המבצעים ובאילו תאריך, אינה סבירה בכל קנה מידה.

איגוד לשכות המסחר פנה לשרת הכלכלה בעניין זה וטען כי יש להימנע מכל יוזמה רגולטורית במהלך חצי השנה הקרובה אלא אם מדובר ברגולציה שנועדה לשמור על ביטחון הציבור ובריאותו. היוזמה הנוכחית נוגדת קוטבית את מדיניותה הכלכלית של הממשלה וכמובן גם את צרכיי המשק.