ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים ללא התחייבות, ניתן להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

חדשות ואירועים > מערכת שער עולמי בפתח – האם אתה מוכן?

מערכת "שער עולמי" של המכס, מערכת המידע (המחליפה את מערכת "סחר חוץ") לניהול סחר החוץ של ישראל, עומדת לעלות לאוויר. מדובר במערכת דיגיטלית חכמה, שתקשר בין כל גורמי סחר החוץ, מבוססת על תהליכים ללא נייר. עם הפעלת המערכת כל יבואן, ולא רק המשלח ועמיל המכס, יחוייב לנהל את הליכי היבוא דרך מערכת זו. האם נערכת לשינויים?
המכללה העסקית של לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון מתגייסת לעזרתך ועורכת יום עיון מיוחד על ההשלכות שיהיו למעבר למערכת החדשה על העוסקים בסחר בינלאומי. יום העיון ייערך ב-9 בנובמבר 2017, בשעות 10:30 – 14:30, במכללת תילתן, רח' העצמאות 65, חיפה.
מי יהיה שם? אבי ארדיטי - ראש מנהל המכס, ברי פינטוב – מנכ"ל ארגון התאגידים של סוכני המכס והמשלחים הבינ"ל, צביקה גלילי – מנהל תחום בכיר במנהל המכס, אבירם אברמוביץ מנהל תחום בכיר של תהליך השחרור והערכת סיכונים שגם יענה על השאלות שיתעוררו. נשיא לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון, דוד קסטל יפתח את יום העיון ומנכ"ל הלשכה, רו"ח שמוליק וטנשטיין ינחה אותו. ללו"ז יום העיון והרשמה לחץ כאן
 
חיוני שתדע, רק לדוגמא: עם כניסת המערכת לתוקף, יוחלפו כל מערכות המכס, יתבטל רשימון היבוא, ישתנו תהליך שחרור טובין מהמכס ותהליכי הסיווג למכס. מסמכי יבוא מקוריים יעברו סריקה ושידור למכס במהלך שחרור הטובין. המסמכים המקוריים יישארו בידי היבואנים, והם נדרשים לשמור על מסמכים אלה 7 שנים. כל החתימות על תיקי היבוא יתבצעו על ידי פקיד רישוי או סוכן מכס רק באמצעות חתימה דיגיטלית וכרטיס חכם. כל תצהיר וייפוי כוח לסוכן מכס ישודרו דרך מערכות תהיל"ה למכס, אף הם בשימוש בחתימה דיגיטלית ובכרטיס חכם. בוא ללמוד איך להפיק את מירב התועלות מהמערכת החדשה ולהתנהל בה נכון.
לפרטים והרשמה: סמדר צרפתי, 04-8302106, smadar@haifachamber.org.il