למידע נוסף על קידום העסק שלך, ניתן להשאיר פרטים כאן:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

חדשות ואירועים > עיקרי התכנית הכלכלית של הממשלה להמרצת המשק


טרם יצאו פרסומים רשמיים בנוגע לפרטי התכנית הכלכלית להמרצת המשק, שפורסמה אמש. אנו מביאים בפניכם את עיקרי התכנית כפי שפורסמו.
 
הסכום של 80 מיליארד ₪ תקציב ממשלתי מאז תחילת משבר הקורונה כולל הוצאה תקציבית ישירה, אבל גם תשלומים שיידחו (כלומר סיוע תזרימי), הלוואות בערבות המדינה שיעניקו הבנקים, וקצבאות שישלם המוסד לביטוח לאומי. על פי משרד האוצר, התוכנית כוללת סיוע בגובה 40.7 מיליארד שקל למגזר העסקי, חיזוק מערכת הבריאות ומענים אזרחיים להתמודדות עם הנגיף ב-11 מיליארד שקל, הרחבת רשת הביטחון הסוציאלית והקלות למשקי הבית בגובה 20.6 מיליארד שקל ותוכניות הפחתת רגולציה. בנוסף, הוקצה סכום של 7.7 מיליארד שקל להאצת המשק. על פי האוצר, "התוכנית נחלקת ל- 47.5 מיליארד שקל בתקציב, מענקים וקצבאות, ו- 32.5 מיליארד שקל באשראי ובמענה תזרימי."
 
מענק לעסקים

על פי משרד האוצר, יוקצו 6 מיליארד ₪ למענקים לעסקים. למענק יהיו זכאים עסקים, שהכנסותיהם ירדו ב-25% לפחות בהשוואה לחודש המקביל בשנת 2019. המענק מתוכנן להיות משולם באופן, שאמור לעודד המשך העסקה של עובדים, במקום פיטורים שלהם או הוצאתם לחל"ת, כדי שלא ייפלו לנטל על קופת הביטוח הלאומי.
 
הטבות נוספות לעסקים בקישור כאן