למידע נוסף על קידום העסק שלך, ניתן להשאיר פרטים כאן:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

חדשות ואירועים > החזרה מחל"ת – כלים פרקטיים לחיסכון

19/10/2020

החזרה מחל"ת – כלים פרקטיים לחיסכון בעלויות וזכויות מעסיקים

האם צריך לתת לעובד הנמצא בחל"ת אתראה מוקדמת לפני החזרתו לעבודה?

לאחר הסרת מגבלות רבות על פעילות העסקים בתום כחודש של סגר, עולה השאלה האם המעסיק צריך לתת לעובד, הנמצא בחל"ת, אתראה מוקדמת לפני החזרתו לעבודה?

"התשובה חיובית, גם אם הדין המשפטי אינו קובע בצורה חדה מספר מסוים של ימי אתראה מוקדמת. משך האתראה אמור להיות סביר בהתאם לנסיבות של כל מקרה. על המעסיק לקחת בחשבון כי העובד יצא ל"שגרת חל"ת", וייתכן מאוד, שהוא לקח על עצמו התחייבויות אחרות, בידיעה שלא יחזור לעבודה במהרה. בין אם מדובר בטיפול בילדיו של העובד עצמו, טיפול בנכדים כדי שהוריהם יוכלו לצאת לעבודה או כל סיבה אחרת. הגיוני וסביר כי משך האתראה יהיה מותאם למשך תקופת החל"ת עד שהמעסיק החליט להחזיר את העובד לעבודה. אם מדובר בחל"ת קצר של שבועיים-שלושה, נראה שימים ספורים של אתראה מוקדמת מספיקים, אולם אם מדובר בחל"ת, שנמשך חודשים רבים, על המעסיק לתת אתראה מוקדמת ארוכה יותר באופן משמעותי."

כך אמר עו"ד ליאור דהאן, יועץ לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון בדיני עבודה ובודק שכר מוסמך, באירוע פייסבוק לייב לחברי לשכת המסחר, ששודר אתמול. האירוע כלל תשובות לשאלות הפונים בזמן השידור.

באירוע עלו נושאים נוספים, הנוגעים להחזרה מחל"ת ולנושאים קשורים: זכויות נצברות במהלך חל"ת, חובת דיווח לביטוח לאומי על החזרה מחל"ת, סירוב העובד לחזור מחל"ת, החזרה לעבודה תוך שינוי בתנאי ההעסקה של העובד ו/או בתפקידו, עבודה במקום עבודה אחר בזמן חל"ת ועוד.

לצפייה בשידור ניתן להיכנס לעמוד הפייסבוק של עו"ד ליאור דהאן בכתובת https://www.facebook.com/lior.dahanadv

בקרוב נציע לחברי הלשכה אירועים נוספים מסוג זה בנושאים שעל סדר היום של המגזר העסקי.