למידע נוסף על קידום העסק שלך, ניתן להשאיר פרטים כאן:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

חדשות ואירועים > פיתוח קשרים עם נציגים בכירים של אוזבקיסטן

פיתוח קשרים עם נציגים בכירים של אוזבקיסטן בביקור של שגרירת המדינה בישראל בלשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון

"בעוד כשנה נציין שלושים שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין ישראל לאוזבקיסטן, שהחלו זמן לא רב אחרי פירוק ברית המועצות. למרות השנים הרבות מאז, היקף הסחר בין המדינות הנו נמוך למדי, ואנו חושבים כי יש פוטנציאל לפתח אותו, לאור ההתקדמות המשמעותית של כלכלת אוזבקיסטן בשנים האחרונות, במגוון של מדדים בינלאומיים. כמו כן, ישראלים רבים מתעניינים בהשקעות באוזבקיסטן וחלקם אף משקיעים בסוגים שונים של השקעות".

כך אמרה שגרירת אוזבקיסטן בישראל, פיירוזה מחמודובה, שנכנסה לתפקידה לפני מספר חודשים ונפגשה בלשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון עם נשיא הלשכה, דוד קסטל ועם צוות עובדי הלשכה. בפגישה השתתף גם הקונסול המסחרי של אוזבקיסטן, סלאחאדין הוג'ה ארביחוג'ייב.

נשיא הלשכה דוד קסטל קידם בברכה את היוזמה לפיתוח קשרי הסחר וההשקעות בין ישראל לאוזבקיסטן. לאורחי הלשכה הוצגה פעילות הלשכה ושירותי הלשכה, עם דגש על הפעילות לפיתוח קשרי סחר בינלאומיים.

במהלך הפגישה עלו להשתתפות בה דרך ה-ZOOM  גם נציגים בכירים מהמדינה: מר אלמורטוב – סגן מנהל הסוכנות להשקעות באוזבקיסטן ומר בבקולוב – מנהל המחלקה הבינלאומית בלשכת המסחר של אוזבקיסטן. הם הציגו את ההתקדמות הרבה בכלכלת אוזבקיסטן ובפעילות הסחר וההשקעות הבינלאומית במדינה.

אוזבקיסטן עלתה בדירוג של מדד קלות עשיית עסקים של הבנק העולמי ממקום 166 בשנת 2012 למקום 69 בשנת 2020. כמו כן, פועלות כיום במדינה כ-100 יוזמות עסקיות בשותפות עם גורמים ישראליים בתחומים מגוונים של ייצור מזון, מסחר, תיירות, שירותי ניהול ועוד.

בסיום הפגישה סיכם נשיא הלשכה כי דלתה של הלשכה פתוחה ליוזמות עסקיות לקידום הקשרים בין העסקים באוזבקיסטן לבין העסקים בחיפה ובצפון וכי יימשך הקשר בין לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון לבין שגרירות המדינה ולשכת המסחר של אוזבקיסטן.

המתעניינים בקשרי סחר והשקעות עם אוזבקיסטן, מוזמנים לפנות לרונית שגב, מידענית עסקית ואחראית שירותי יעוץ וקשרי חו"ל בלשכת המסחר, בטל' 04-8302113, במייל: ronit@haifachamber.org.il 


בצילום: נשיא הלשכה, דוד קסטל ושגרירת אוזבקיסטן בישראל,פיירוזה מחמודובה