למידע נוסף על קידום העסק שלך, ניתן להשאיר פרטים כאן:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

כניסת אנשי עסקים זרים מחו"ל לפגישות עסקיות בישראל - עדכון

4.10.2021

בהתאם להנחיות הקורונה העדכניות, אנשי עסקים זרים, המבקשים לבקר בישראל, נדרשים להגיש בקשה לכניסה לישראל לטובת פגישת עסקים באתר משרד הכלכלה.                            
על איש העסקים הזר להחזיק בתעודת מתחסן תקפה או בתעודת מחלים רשמית כתנאי סף להליך זה.
 

הבקשה לאישור כניסה מורכבת משתי בקשות נפרדות: האחת מוגשת על-ידי איש העסקים הזר, והשנייה מוגשת על-ידי החברה הישראלית המארחת.
בקשת איש העסקים הזר כוללת, בעיקר, פרטים אישיים ואת תוכנית הביקור. על איש העסקים להחזיק בתעודת מתחסן תקפה או בתעודת מחלים רשמית כתנאי סף להליך זה.
הבקשה של החברה המארחת מורכבת יותר, במסגרתה, על החברה להסביר: (1) מהי דחיפות הביקור? (2) מדוע מטרת הביקור אינה יכולה להתממש באמצעות תקשורת מרחוק? (3) מהי המשמעות המסחרית של הביקור בחברה המארחת? (4) מהי התרומה של הביקור למשק הישראלי?
שימו לב! על מטרת הביקור להיות לצורך כלכלי-עסקי דחוף, שיש בו תועלת משקית משמעותית, החורגת מעבר לאינטרסים שמייצג/ת מגיש/ת הבקשה הישראלי/ת.
שתי הבקשות מוגשות באופן מקוון למשרד הכלכלה והתעשייה, אם תימצא סיבה מוצדקת לאישור הביקור, הבקשה תועבר לרשות האוכלוסין וההגירה עם המלצה לאשרה. הרשות בדרך כלל פועלת בהתאם להמלצת המשרד.
הקישור הזה כולל פירוט כיצד יש להגיש את הבקשה + מתי צריך להגיש את הבקשה + מה קורה לאחר הגשת הבקשה + כיצד להגיש בקשה לעיון חוזר על בקשה שנדחתה + מה קורה לאחר קבלת האישור.
 סיווגי המדינות מהם מגיעים אנשי העסקים הזרים:
יש לעקוב אחר הסטטוס של המדינות השונות מהם מגיעים אנשי העסקים הזרים מבחינת הגבלות ובידודים באתר משרד הבריאות במנוע החיפוש הבא
יצוין כי סיווג המדינות לקטגוריות השונות ייבחן מעת לעת, בהתאם לנתוני התחלואה, ורשימה עדכנית תפורסם בהתאם.
מדינות אדומות- בסיכון מירבי
הגעת איש עסקים זרים מחוסן / מחלים ממדינה אדומה= בלתי אפשרית. החל מה-4 באוקטובר 2021 לא יהיו מדינות ברשימה זו (כלומר, בולגריה, ברזיל וטורקיה יוצאו מרשימת המדינות האדומות. בכך לא יהיו עוד מדינות ברשימה האדומה).
מדינות כתומות= בסיכון
מדינות צהובות - בסיכון נמוך 
למידע אודות כניסת אנשי עסקים זרים מחוסנים / מחלימים ממדינות כתומות וצהובות מבחינת בדיקות- יש לעיין בשקופיות של מחוסני חו"ל  ומחלימי חו"ל בתדריך משרד הבריאות הבא  - לחצו כאן
אישור הכניסה בדרך כלל תקף ל-45 יום מתאריך ההנפקה, לכניסה בודדת לישראל. האישור יוצג על-ידי איש העסקים טרם העלייה למטוס לישראל. כמו כן, ישנם תנאים נוספים לכניסה לישראל, ביניהם:

לפני העלייה לטיסה: תוצאת בדיקת PCR שלילית לנגיף קורונה שבוצעה עד 72 שעות טרם היציאה ממדינת המוצא. על איש העסקים להציג את תוצאת הבדיקה טרם העלייה למטוס.
• מילוי הצהרת בריאות מקוונת. לטופס המלא לחצו כאן
 בהגעה לישראל:
כניסה למדינה מותנית בשני תנאים::
(1) הצגת תעודת מתחסן תקפה או תעודת מחלים רשמית.
(2) הצגת פוליסת ביטוח בריאות המכסה טיפול בנגיף קורונה בעת המעבר בביקורת דרכונים.
משרד הבריאות מבהיר כי כלל השוהים על כלי הטיס הנכנס לישראל או יוצא ממנה, נדרשים בעטיית מסיכה.
קישורים רלוונטיים נוספים:
  • קישור לאתר תעופה בזמן קורונה המכיל מידע עדכני ליוצאים ונכנסים למדינת ישראל (אזרחי ישראל וזרים)- לחצו כאן
  • לידיעה העדכנית באתר רשות האוכלוסין וההגירה ביחס למדיניות כניסת זרים לישראל בתקופת הקורונה- לחצו כאן
 
חזרה של איש העסקים הזר למדינתו:
צריך לקחת בחשבון שההתייחסות כאן היא לדרישות הישראליות, אין בכך כדי לתת מענה לאפשרויות הכניסה למדינות שונות וכל מדינה קובעת מדיניות שונה שגם משתנה מעת לעת. כך שמי שמעוניין לצאת מישראל צריך לבדוק פרטנית לפני כן, מה צפוי לו בכניסה לאותה מדינה.