למידע נוסף על קידום העסק שלך, ניתן להשאיר פרטים כאן:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

פורסמו להערות הציבור פריטי המכס עליהם יבוטל המכס בתחומים שונים

10.3.2022

כזכור, בחודש פברואר הציגו ראש הממשלה, שר האוצר ושרת הכלכלה והתעשייה תכנית רחבה להפחתת יוקר המחיה. התכנית כוללת הפחתה רוחבית של מכסים על מגוון מוצרי מזון, מוצרי צריכה, מוצרי תעשיה וחומרי גלם לבניה.
כעת, מפרסם משרד האוצר להערות הציבור את רשימת פריטי המכס שבכוונת המשרד לבטל בתחומי ריהוט, כלי מיטה, מזרנים, פלסטיק ומוצריו, גומי ופריטים ממנו, תרופות, מוצרי עץ, מוצרי נייר, מינרלים שונים.
אם כן, בשלב זה מדובר בפרסום טיוטות המתקנות את צו תעריף המכס ומס הקנייה להערות הציבור, לפי החלוקה הבאה:
א. טיוטה להערות הציבור העוסקת בכוונה לבטל את המכסים הקיימים בשיעור של עד 12% על ריהוט, כלי מיטה ומזרנים- 
בפרק 94 לצו תעריף המכס והפטורים ומס קנייה על טובין, התשע"ז-2017 מסווגים בין היתר רהיטים שונים וכלי מיטה. על ריהוט, לרבות מיטות, ספות, שידות, כסאות, ארונות, כסאות ומושבים, וכלי מיטה לרבות מזרנים, שמיכות וכיסוי מיטה, חל כיום מכס בשיעור של עד 12%. בצו זה מוצע לבטל את המכס הקיים על ריהוט, כלי מיטה ומזרנים וזאת במטרה להוריד את מחירם לצרכן של מוצרים אלה.
  • לעיון בטיוטה המלאה, המכילה את פריטי המכס המדויקיםלחצו כאן
  • להגשת הערות באתר החקיקה הממשלתי עד ליום 21.3.2022- לחצו כאן
ב. טיוטה להערות הציבור העוסקת בכוונה לבטל בהוראת שעה עד סוף שנת 2022 את המכסים הקיימים על כל כל פרטי המכס המסווגים בפרקים 25-50 (למעט פרק 35)-
בצו זה מוצע לבטל בהוראת שעה שתהיה תקפה עד סוף שנת 2022 את המכס החל על כל פרטי המכס המסווגים בפרקים 25-50 (למעט פרק 35).
המוצרים,המסווגים בפרקים אלה והמכס עליהם יבוטל, כוללים פלסטיק ומוצריו, גומי ופריטים ממנו, תרופות ומוצרים רפואיים, מוצרי עץ, מוצרי נייר דוגמת מחברות ואלבומים, מפות ומפיות, מעטפות, לוחות שנה, ספרי צביעה לילדים, ממחטות, נייר טואלט, טפטים לקיר, גפרורים, תכשירים לבישום חדרים, פרווה מלאכותית, זיקוקים, קוטלי חרקים ופטריות, מינרלים ומלחים שונים, שמנים, ניטרטים ופוספטים, תרכובות, דשנים, חומרי הדברה, חומרי צבע ועוד.
  • לעיון בטיוטה המלאה- לחצו כאן
  • להגשת הערות באתר החקיקה הממשלתי עד ליום 21.3.2022- לחצו כאן