למידע נוסף על קידום העסק שלך, ניתן להשאיר פרטים כאן:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים
משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות פרסמו כעת הודעה משותפת בדבר התקנות החדשות להגבלת הפעילות, על מנת לצמצם את ההתפשטות של נגיף הקורונה בישראל. רצ"ב.

התקנות כוללות צמצום נוסף של היציאה למרחב הציבורי, הטלת אחריות על מעסיקים, סגירות חנויות שאינן חיוניות והטלת הגבלות על תחבורה ציבורית.

התקנות יכנסו לתוקפן היום (25.3.2020) בשעה 17:00 ולמשך תקופה של 7 ימים.

התקנות טרם פורסמו ברשומות, ויתכנו שינויים של הרגע האחרון. עם פרסום התקנות ברשומות, אנו נעדכנכם במידע הרלוונטי להמשך הפעילות העסקית.

למכתב לחץ כאן
 
קרוב רחוק מאמר של דן שורק
הזדמנות עסקית
משרדי העבודה והכלכלה אינם מטפלים בבקשות לאישור כמפעל חיוני בשל פרסום התקנות החדשות המחריגות ענפי משק חיוניים
 
ברצוננו לעדכנכם כי לאחר בירורים שערכנו תמונת המצב בנושא אישור מפעלים חיוניים חדשים הינה:
 
1. לאור הפרסום הרשמי היום של תקנות שעת חירום (הגבלת מספר העובדים במקום עבודה בשל התפרצות נגיף הקורונה החדש), הכוללות החרגות מההגבלות על העסקת עובדים על שורה של ענפי משק חיוניים, אין טיפול פרטני בבקשות חדשות לאישור מפעל חיוני. ההנחיות בתקנות החדשות אמורות להכיל את כל הענפים החיוניים למשק. מי שמעוניין להתייעץ כי אינו בטוח האם העסק שלו נכלל בהחרגות מוזמן לפנות ללשכה ונסייע לו בבירור זה.
 
2. עסק, שאינו נמצא בהחרגות של התקנות הללו, ובכל זאת נדרש לפעול שלא במסגרת ההגבלות על העסקת מספר עובדים שבתקנות הללו, כדי לספק צרכים חיוניים – מוזמן לפנות אלינו וננסה לסייע ולמצוא פתרון. 

3. מלבד ענפים מסוימים, שנאסרה פעילותם בתקנות אחרות, הנוגעות למשבר הקורונה, רוב ענפי המשק יכולים להמשיך לפעול, גם אם יש מגבלה על כמות כח האדם, המועסקת בו זמנית בעסק

חברות ציוד רפואי שיש להן מטענים מוכנים למשלוח מיעדים בעולם וטרם נשלחו, בשיתוף עם משרד הביטחון אנו מנסים לארגן הטסות מיוחדות לישראל ממספר יעדים:

שנגחאי בסין
הונג קונג
ליאז' בבלגיה
ארצות הברית.

המשרד מוכל להציע לחברות לממן את הפרשי מחיר ההובלה בין ההובלה הימית לבין מה שנדרש כיום בהטסות מטען. 
אנא מלאו בטבלה את הפרטים הבאים: 
** מהיכן להטיס? שנגחאי, הונג קונג, ליאז', ארה"ב
** מתי המטען יוכל להגיע למקום ההטסה
** מהו המטען
** משקל
** נפח
** שם חברה
** שם איש קשר
** מייל
* מס' סלולרי
 

נא להשיב למייל של אביאל קורן aviel@haifachamber.org.il

בתקופה קשה זו של משבר הקורונה יש נכונות של משרדי הממשלה לבצע הקלות מסוימות בהליכי היבוא.

בהמשך לעדכון קודם על הארכת תוקף אישורי דגם , הממונה על התקינה מפרסם עדכון נוסף והפעם בעניין הקלות בקבוצות יבוא של מוצרים שהוגדרו כחיוניים –
לרשימת המוצרים לחץ כאן

איגוד לשכות המסחר מוסיף לפעול מול משרד הכלכלה ומול משרדי ממשלה נוספים כדי להשיג הקלות נוספות בתקופה קשה זו לעסקים. מוזמנים לפנות אלינו עם הצעות באופן כללי ובפרט עם מוצרים נוספים שנכון לדעתכם לבצע בתקופה זו הקלה בקבוצות היבוא שלהם – נא נמקו את התייחסויותיכם ככל שניתן ושלחו למייל: aviel@haifachamber.org.il

 

משרד הבריאות: אין לצאת מהבתים למעט במצבים המחייבים זאת - למידע מורחב לחצו כאן
(אסור ללכת לפארקים, אסור ללכת לקניונים, אסור ללכת לים. להלן קישור לקובץ ההנחיות החדשות ממשרד הבריאות לחץ כאן)

נגיד בנק ישראל, הודע  על שורת צעדי מדיניות שנוקט בנק ישראל להתמודדות עם משבר הקורונה, וההחלטות על הגבלת המשק.

להלן עיקרי הצעדים:
1. הקלות בתשלום החזרי משכנתאות, תוך דחיה של התשלום השוטף לתקופה של מספר חודשים.
2. הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים, שנקלעו לבעיית נזילות עקב המצב- במסגרת הקרן לעסקים קטנים שמפעילה המדינה, ובתוכניות עצמאיות ייעודיות שבנקים יצרו לטובת עסקים.
3. הצעות לפיקדונות מותאמים לתנודתיות בשווקים.
4. הצעות לשירותים דיגיטליים מורחבים מרחוק, כדי להקל על לקוחות שאינם מעוניינים או יכולים להגיע לסניפים בעת הזו, ובפרט הקמת מוקד טלפוני ייעודי לאזרחי מבוגרים.
5. מתן שירותי שליחים ללקוחות הנמצאים בבידוד.
יודגש, כי שירותים אלו ניתנים על פי השיקולים העסקיים והתפעוליים של כל בנק ובנק.
הרחבת הנחיות בנושא ההתגוננות מפני נגיף קורונה
החל מיום 9 במרץ 2020 כל המגיעים לישראל מכל מדינות העולם חייבים לשהות בבידוד ביתי למשך 14 יום (אך לא רטרואקטיבית). בנוסף, הורחבה תעודת המחלה הגורפת, גם למקרים בהם הורה נשאר בביתו, בשל בידוד בית של ילדו. 
10 במרץ 2020

משבר הקורונה מורכב וקשה וההשלכות הנובעות ממנו מרחיקות לכת.
איגוד לשכות המסחר פועל במגוון אפיקים מול משרדי הממשלה בהקשר זה, ובין היתר, פועל לקבלת הקלות בהליך היבוא כדרך להרחיב את היצע המוצרים שניתן לייבא לישראל, וכך לצמצם ולו במעט את הנזק הנגרם ליבואנים ולמשק כתוצאה מספקים בעולם שמוגבלים ביכולת שלהם לספק סחורה.
במסגרת זו, נודה על קבלת התייחסויות שלכם לגבי מוצרים שתהליך היבוא (הדרישות הבירוקרטיות ולא הדרישות המהותיות) מגביל את היכולת שלכם להחליף ספק ו/או לגוון את ההיצע מאותו ספק ושיש דחיפות גבוהה מבחינתכם שיינתן לכך מענה.
נא פרטו מהם המוצרים הבעייתיים ביותר מבחינתכם ותארו את התהליך הבירוקרטי הרלוונטי לאותו מוצר, הזמן שלוקח להשיג אישור / רישיון והעלויות שנגרמות לכם כתוצאה מכך שמגבילות את האפשרות שלכם לגוון את ההיצע.
 
התייחסויות נא העבירו בהקדם לאביאל קורן בלשכה במייל aviel@haifachamber.org.il
 
1. החל מה-9 במרץ בשעה 20:00, תושב ישראל השב לארץ מכל מדינה שהיא יהיה מחויב בבידוד בית למשך 14 יום ממועד חזרתו.
 
2. בהתאם לכך, החל ממועד זה, תתאפשר כניסתם של מי שאינם תושבי ישראל רק אם יש להם יכולת מוכחת לבידוד בית בהתאם להנחיות משרד הבריאות.
 
3. לגבי תיירים הנמצאים בישראל, יינתן להם זמן לעזוב את ישראל באופן מסודר בימים הקרובים. עד למועד עזיבתם הם יחויבו בשמירה על 5 כללים:
   א. אם יש תסמינים – יש להתקשר למד"א באופן מיידי.
   ב. להקפיד הקפדה יתרה על הגיינה.
   ג. להימנע ככל הניתן מהתקהלויות.
   ד. לא ניתן לצאת למדינות שכנות ולחזור לישראל.
   ה. יש לתעד את מסלול השהייה בישראל.
 
4. מי ששב לישראל ב-14 יום האחרונים, ואינו נמצא כבר בבידוד בית על פי הוראות משרד הבריאות, אינו מחויב בבידוד בית, אך אם הוא יחוש בתסמיני המחלה, הוא מחויב להיכנס לבידוד בית באופן מיידי וליצור קשר עם מד"א להמשך בירור רפואי.
 
5. יובהר, כי אנשים שנמצאים כבר בבידוד על פי הוראות קודמות של משרד הבריאות – ימשיכו את הבידוד עד להשלמת 14 יום ממועד חזרתם לארץ.

איסור על נסיעה בעמידה באוטובוסים בינעירוניים
 
בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בישראל, החליט משרד התחבורה כי שורת המושבים הראשונה בקרבת הנהג באוטובוסים תיחסם בסרט סימון, ותימנע ישיבת נוסעים בהם. באוטובוסים הבינעירוניים ייאסר להסיע נוסעים בעמידה.
 
לעדכונים נוספים ניתן גם להיכנס לדף המיוחד בנושא הקורונה באתר משרד הבריאות:
 
https://www.health.gov.il/Subjects/disease/corona/Pages/default.aspx?2702-9
 

במכללה העסקית לניהול וסחר בינ"ל של לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון מחזור נוסף של סטודנטים ליבוא יצוא וסחר בינלאומי, מהקורסים המבוקשים ביותר בעולם העסקים.

עדכון קורונה: הרחבת הנחיות של משרד הבריאות בנושא ההתגוננות מפני נגיף קורונה

במכללה העסקית של לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון הסתיים לראשונה קורס דירקטורים ומנהלי כספים משולב, שבו נטלו חלק מנהלים בכירים מאזור חיפה והצפון.

במכללה העסקית נפתח קורס שיווק ומכירות בשיתוף עם חברת דייל קארנגי. זהו שיתוף פעולה ראשון בצפון לחברת דייל קארנגי בצפון הארץ.

העולם הולך לקראת מיתון גלובלי, וכלכלת ישראל תושפע מהמיתון הזה, גם אם נקודת ההתחלה שלנו היא כלכלה חזקה - כך מעריך נשיא לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון, דוד קסטל.

רו"ח עופר ארז, EY: הנזק העולמי מהונאות ומעילות בעסקים הוא כ-4 טריליון דולר, ובישראל מגיע הנזק ל-6 – 9 מיליארד ₪ בשנה, כולל כל סוגי התרמיות, גם הקטנות ביותר.את הנתונים הציג רו"ח ארז ביום עיון על סיכוני מעילות והונאות בעסקים שערכה לשכת המסחר חיפה עם פירמת רו"ח EY.

חיזוק כלכלת הצפון ומניעת "בריחה" של צעירים מהצפון למרכז הארץ – זו אחת הסיבות שהניעו אותי להיכנס לפוליטיקה" כך אמר ח"כ רם בן ברק ("כחול לבן"), בעת ביקור בלשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון.

מיד עם סיום הבחירות והרכבת הממשלה תתבע לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון לפעול ליישום ההחלטות וההבטחות של ממשלות ישראל הקודמות לצפון, לדאוג לעסקים בפריפריה ולהפוך את הצפון למרכז ההייטק והפיתוח העסקי המתקדם.

לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון והמועצה התעשייתית מגדל תפן החליטו לפתוח שלוחה של לשכת המסחר במשרדי המועצה, כדי להנגיש  את שירותי הלשכה לחברות ולעסקים צפוניים.

ח"כ שרן השכל בביקור בלשכת המסחר חיפה: יש להוריד למינימום את הבירוקרטיה, הרגולציה והמיסוי לעסקים"