למידע נוסף על קידום העסק שלך, ניתן להשאיר פרטים כאן:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

חדשות ואירועים > הסחר בין ישראל לקנדה גדל ב-20 אחוז בשנה החולפת

15/05/2023

שגרירת קנדה בישראל, גב' ליסה סטדלבאוור, שהתארחה ב-11 במאי בלשכה המסחר והתעשייה חיפה והצפון ונפגשה עם נשיא הלשכה, דוד קסטל, סיפרה כי מתרחבים שיתופי הפעולה המסחריים בין חברות מקנדה לחברות מישראל וכי היקף הסחר הכולל בין שתי המדינות עלה בשנה החולפת מ-2 מיליארד דולר ל-2.4 מיליארד דולר, כולל יבוא וייצוא שירותים. שדרוג הסכם הסחר החופשי בין קנדה לישראל תרם משמעותית לגידול זה ואפשר עלייה בסחר במוצרי מזון בין המדינות. הייצוא של סחורות מישראל לקנדה גבוה פי שלושה מיבוא הסחורות מקנדה לישראל.

השגרירה נמצאת בתפקידה בישראל מזה כשנתיים וחצי, וזו הפעם השנייה, שבה היא מוצבת בישראל מטעם שירות החוץ הקנדי. הפעם הראשונה הייתה לפני כ-30 שנה. גב' סטדלבאוור ציינה כי בשהותה הנוכחית היא מתפעלת מהגידול המהיר ומההתפתחות של המדינה בכל התחומים, וכי יש התעניינות רבה של חברות מקנדה בעולם הסטארט-אפ וההיי-טק בישראל. בקנדה יש גידול קבוע של הקהילה היהודית במדינה. עידוד הגירה לקנדה נעשה על בסיס כישורים נדרשים למדינה ועל בסיס מתן הקלות למי שהם בעלי משפחות בקנדה. כמו כן, סיפרה כי מדי שנה קנדה קולטת כ-2000 מהגרים, שהגיעו לישראל כמבקשי מקלט.

נשיא הלשכה, דוד קסטל, הודה לשגרירה על ביקורה בלשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון והביע נכונות לסייע לכל יוזמה לקידום הסחר בין קנדה לישראל בסיוע הלשכה. בפגישה השתתפו גם גב' ונסה גולדפריד מהמחלקה המסחרית בשגרירות קנדה בישראל וכן סגן נשיא הלשכה, שמעון בכר, גזבר הלשכה, שולי חסיד, מנכ"ל הלשכה, רו"ח שמוליק וטנשטיין, ומנהל שירותי הלשכה, אביאל קורן. עןד השתתף חבר הלשכה, נועם בירן, מחברת בר לכל, העוסקת ביבוא ובעיבוד דגנים וקטניות למאכל אדם ובעלי חיים, שלו הכרות קודמת עם השגרירה במסגרת עיסוקו בייבוא מקנדה לישראל.

מרבית הייבוא והייצוא בין קנדה וישראל הנו יבוא וייצוא של סחורות ומיעוטו של שירותים. בתחום הייצוא מישראל לקנדה בולטים הענפים הבאים: מכונות וציוד מכני, מכשור טכני, רפואי מעבדתי ואופטי וציוד אלקטרוני ומיכון אלקטרוני, בתחום הייבוא מקנדה לישראל בולטים הענפים הבאים: ציוד אלקטרוני ומיכון אלקטרוני, מכונות וציוד מכני, כלי רכב, אופניים ואופנועים, מוצרי מזון ומזון לבעלי חיים וציוד תעופתי.
  
בתמונה מימין: שלמה חסיד, שמעון בכר, דוד קסטל, ליסה סטדלבאוור, רו"ח שמוליק וטנשטיין, אביאל קורן, ונסה גולדפריד ונועם בירן.