למידע נוסף על קידום העסק שלך, ניתן להשאיר פרטים כאן:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

חדשות ואירועים > איגוד לשכות המסחר מתנגד ל"קרן הארנונה"

18/05/2023

איגוד לשכות המסחר יצא בחריפות נגד הניסיון להקים "קרן ארנונה" במסגרת חוק ההסדרים, ומצטרף לקריאתם של בכירי הרשויות המקומיות להוציא את הנושא מחוק ההסדרים.

ההצעה להקים קרן ארנונה היא אחת מההצעות הגרועות ביותר, שהועלו במסגרת חוק ההסדרים, והדבר ייצור לחץ על הרשויות המקומיות החזקות להמשיך ולהעלות את מס הארנונה, בעיקר על העסקים הפועלים במסגרתן. זאת כדרך לפצות על אובדן הכספים שיילקחו מהן. "הצעת החוק עטופה בכוונות נעלות אבל הדינמיקה של החיים תיצור תוצאות הפוכות כפי שכבר היה בעבר בכל הקשור לניסיונות ההצמדה של מס הארנונה. אנו עדים לכך שרשויות רבות מגישות, מדי שנה, בקשות חריגות להעלות את מס הארנונה על המגזר העסקי, ובדרך כלל הן נענות. האישורים החריגים הפכו לנורמה. מי שחושב שהעלאת מס הארנונה על העסקים לא מתגלגלת בסופו של דבר על הציבור, שיחשוב שוב".

הכוונה להעניק לרשויות תוספת תשלום בלי שיצטרכו לעשות דבר כדי  לקבל את הכספים, תחליש עוד יותר את הרשויות המקומיות החלשות. ותמנע מהן להתפתח בכוחות עצמן. "לרשויות מקומיות לא תהיה כל סיבה להתייעל. הן יוכלו להוריד את רמת השירותים אותן הן מספקות לתושבים ולעסקים הפועלים בשטחן, ועדיין ליהנות מתוספת הכנסות אוטומטית. זהו, כמובן, מצב לא בריא שפועל לרעת משקי הבית ולרעת המגזר העסקי".


הנושא בתקשורת

MAKO
וואלה