למידע נוסף על קידום העסק שלך, ניתן להשאיר פרטים כאן:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

חדשות ואירועים > שינויים בנהלי היבוא בטיוטת חוק ההסדרים

01/09/2021

 

במסגרת תכנית פתיחת המשק לייבוא בחוק ההסדרים ליישום המדיניות הכלכלית לשנות התקציב 2021 ו-2022, התפרסם אתמול, ה-31 באוגוסט 2021, הנוסח המלא שיעלה לקריאה ראשונה בכנסת ביום חמישי הקרוב, ה-2 בספטמבר 2021

פרק היבוא כפי שיעלה לקריאה ראשונה בכנסת ב-2 בספטמבר 2021 מופיע בפרק כ"ג, עמ' 396 עד 451 בנוסח המלא ומתייחס לנקודות הבאות:

  • תקינה- תיקון פקודת הייבוא והייצוא וחוק התקנים - רוב התקנים יועברו למשטר אכיפה, המבוסס על הצהרת היבואן במקום בדיקות בכניסה לשוק, למעט חריגים. בנוסף, יצירת מסלול יבוא, המאפשר ייבוא מוצרים בהתאם לתקן בינלאומי ובהתבסס על הצהרת היבואן.
  • מזון- תיקון חוק הגנה על בריאות הציבור (מזון) – יחול  מסלול יבוא, המאפשר יבוא מוצרי מזון על בסיס רגולציה אירופית תוך הסתמכות על הצהרת היבואן. מסלול זה יכלול מזון, שהוגדר עד היום כרגיש והצריך אישורים מקדימים ובדיקות מקדימות בטרם הכניסה לשוק.
  • תמרוקים- תיקון פקודת הרוקחים - ניתן יהיה לייבא תמרוקים על בסיס הרגולציה האירופית, החלה על אותם מוצרים ותוך הסתמכות על הצהרת היבואן. בנוסף, יחול מסלול, המאפשר יבוא מקביל של תמרוקים לא רגישים.
  • יעילות אנרגטית של מוצרי חשמל- תיקון חוק מקורות אנרגיה – ניתן  יהיה לייבא מכשירי חשמל על בסיס התאמה לדרישות נצילות אנרגטית, החלות באירופה תוך הסתמכות על הצהרת היבואן.
  • מוצרי תקשורת אלחוטיים- תיקון פקודת הטלגרף - ניתן יהיה לייבא מכשירים אלחוטיים על בסיס התאמה לרגולציה אירופית תוך הסתמכות על הצהרה וכן הרחבת פסי התדרים, המאפשרים יבוא על בסיס הצהרת היבואן.

לעיון בנוסח המלאלחצו כאן