למידע נוסף על קידום העסק שלך, ניתן להשאיר פרטים כאן:
 ברצוני לקבל מכם דיוורים

חדשות ואירועים > אגף בכיר למסחר ולשירותים הוקם במשרד הכלכלה

03/08/2022

לאחרונה התקיים מפגש של נשיאות לשכת המסחר ובכירי משרד הכלכלה בראשם נשיא לשכת המסחר עו"ד אוריאל לין ומנכ"ל משרד הכלכלה ד"ר רון מלכא.

עו"ד לין ציין את היחסים ההיסטוריים בין הלשכה למשרד הכלכלה ושיבח את שיתוף הפעולה עם צוות משרד הכלכלה: "דו שיח בין הלשכה למשרד הכלכלה חשוב מאוד למגזר העסקי. הלשכה מייצגת מעסיקים מתחומי המסחר והשירותים, שמהווים 69% מהתוצר העסקי לשנת 2021. כמו כן, מכל המועסקים במגזר העסקי, 73% הם ממגזר המסחר והשירותים לעומת התעשייה שעומדת על 16%".

מנכ"ל משרד הכלכלה ד"ר מלכא בירך על המפגש ושיתוף הפעולה וציין כי משרד הכלכלה רואה עצמו כנציג המגזר העסקי מול שולחן הממשלה והוסיף: "נוכח העובדה שייצוג לשכת המסחר כיום לא היה מספק לענפי המסחר הוקם אגף בכיר למסחר ושירותים במשרד הכלכלה בראשות יאיר אלבין".

במהלך הישיבה המשותפת עלו מספר נושאים על סדר היום שנדרשים לטיפול הצדדים ושעשויים לסייע להוריד את יוקר המחיה. הפחתת מיסי יבוא על הובלה ימית של מכולות, מעבר מכולות דרך נהר הירדן, הקלות רגולטוריות על יבוא תמרוקים מאיחוד האמירויות ומרוקו, עבודה מול הרשות להגנת הצרכן בעניין מכירה פרונטלית ומכירה מרחוק, חוק מוסר התשלומים בהקשר של משרד הבריאות ומספר סוגיות בחוקי העבודה הנוגעות לכלל החברים בלשכה.

סוכם כי פורום זה יתכנס בתדירות גבוהה בשלב זה ולאחר מכן למפגש קבוע בכל רבעון. נייר מטה משותף ייצא בסיכום המפגשים.